Wielkie, praskie, rodzinne

5 październik 2018

To był świetny sposób na spędzenie sobotniego przedpołudnia. Ponad 60 zawodników stanęło w szranki 3. edycji Turnieju Tenisa Stołowego dla rynku nieruchomości i budownictwa, zorganizowanego przez firmy CMT i Eurobuild Conferences w hali ośrodka sportowo-rekreacyjnego na Pradze-Południe.

Zawodnicy obojga płci w wieku od lat kilku do sześćdziesięciu kilku walczyli w trzech kategoriach: juniorów (do lat 15), seniorów i par deblowych. Spotkanie integracyjno-towarzysko-sportowe, które tym razem odbyło się przy ul. Siennickiej 40, zgromadziło całe rodziny. Oprócz szesnastu stołów uczestnicy mieli także do dyspozycji ściankę wspinaczkową z profesjonalną obsługą, a także bar z przekąskami i napojami.

– Bardzo się cieszę widząc twarze, które znam z poprzednich edycji rozgrywek. Miło mi także, że w turnieju bierze udział sporo nowych zawodników, także rodziców z dziećmi. Po raz kolejny spędzimy miło czas, lepiej się poznamy i zintegrujemy środowisko – zapowiedział otwierając oficjalnie imprezę Ferdinand Baggeroer, członek zarządu firmy CMT.

Sobotnie przedpołudnie upływało w przyjacielskiej, sportowej atmosferze, czego dowodem było stworzenie ad hoc kilku par deblowych, które w ostatniej chwili zgłaszały się do rozgrywek. Przed meczami finałowymi – dla odprężenia – zawodnicy i widzowie obejrzeli mecz pokazowy z udziałem zawodników pierwszoligowych klubów tenisa stołowego: Marcina Sankowskiego i Pawła Chmiela, którzy udowodnili, że piłeczkę można precyzyjnie odbijać także… patelnią albo smartfonem. Po chwilowym odprężeniu przyszedł czas na finał, który zelektryzował wszystkich widzów. Ostatecznie w kategorii dorosłych Marcin Dudziec pokonał po zaciętym meczu Adama Kosteckiego, a trzecie miejsce zajął Artur Kietliński. W kategorii juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Gabriel Balla, drugie miejsce zdobył Kacper Dutkiewicz, a trzecie Maja Kozłowska. Niektóre nazwiska finalistów indywidualnych pojawiły się także w meczach o najwyższą stawkę w deblu: najlepsza okazała się para Marcin Dudziec / Artur Kietliński pokonując w finale duet Marcin Gałązka / Rafał Pierzchałka, trzecie miejsce zajął mikst Beata Nosarzewska / Grzegorz Jatkiewicz. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki, dyplomy i upominki.

Warto na koniec odnotować, że liczba uczestników w stosunku do poprzedniej edycji turnieju wzrosła niemal dwukrotnie, cieszą także pełne trybuny widzów, którzy w napięciu śledzili zmagania na stołach. Wielu uczestników umawiało się już na spotkanie podczas kolejnego turnieju CMT i Eurobuildu za rok. Do zobaczenia!

Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia, aby zobaczyć kolejne nowości. Na stronie jest już zamieszczona galeria zdjęć, można poszukać siebie na wybranych kadrach. Więcej zdjęć znajduje się pod linkiem: Zdjęcia z 3. edycji Turnieju Tenisa Stołowego W niedługim czasie na stronie zamieścimy również film z wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i sportową rywalizację i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok. Postaramy się zapewnić Państwu jeszcze większą dawkę wrażeń.

4. Turniej Tenisa Stołowego
Warszawa
Hala Sportowa OSiR Praga Południe, ul. Siennicka 40