Wspinaj się bezpiecznie

27 wrzesień 2018

Tak jak informowaliśmy już wcześniej podczas 3.edycji Turnieju Tenisa Stołowego będzie możliwość skorzystania z dodatkowej atrakcji jaką jest ścianka wspinaczkowa. Oczywiście gorąco zachęcamy do wspinaczki. Ścianka wspinaczkowa będzie dostępna dla uczestników przez 3 godziny od 12:00 do 15:00. Jednocześnie jako organizator pragniemy zapewnić wszystkim Państwu bezpieczeństwo podczas tej formy aktywności dlatego poniżej zamieszczamy ogólne zasady korzystania ze ścianki wspinaczkowej.

Obsługę ścianki zapewnią dwie wykwalifikowane osoby co oznacza, że na ściankę w tym samym czasie mogą wspinać się maksymalnie dwie osoby. Wspinanie z liną będzie wyglądało tak, że instruktor asekuruje, a uczestnicy się wspinają. Do czasu wspinania jednej osoby należy doliczyć czas potrzebny za zakładanie uprzęży i ich zdejmowanie. Jeden instruktor może asekurować jedną osobę w jednym momencie.

Ściana ma dość trudne drogi, dla osób początkujących przeznaczone są 2-3 drogi. Uczestnicy mogą wspinać się nad materacami bez liny, to forma wspinania zwana bulderingiem. Zachęcamy również do tej formy wspinaczki w trakcie oczekiwania na możliwość wspinania z asekuracją, co zdajemy sobie sprawę na pewno na początek jest ciekawsze.

Do wspinania, należy mieć tylko obuwie sportowe – inne niż np sandały itp. Z palców należy zdjąć biżuterię.

W przypadku dzieci – wspinać się mogą od ok. 5 roku życia – przy czym jest to ograniczone tylko wielkością dziecka i tym czy da się założy na dziecko uprząż.

Do wspinania zachęcamy również dzieci. Nie wymagamy zgody od rodziców na wspinaczkę dzieci. Mamy jednak obowiązek poinformowania uczestników, cytując instruktora wspinaczki, że „wspinaczka jest niebezpieczna i niesie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia, jednakże wspinaczka na wędkę , czyli system w którym będziemy asekurować jest najbezpieczniejszą z form wspinania”.

Jesteśmy przekonani, że dla wszystkich osób które zdecydują się skorzystać z atrakcji w postaci wspinaczki będzie to niezapomniane przeżycie. Kto wie, być może dla kogoś z Państwa będzie to początek długiej przygody z tym sportem.

Serdecznie zapraszamy do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej!

4. Turniej Tenisa Stołowego
Warszawa
Hala Sportowa OSiR Praga Południe, ul. Siennicka 40